Praca dla młodych


Bycie młodą osobą na rynku pracy w Polsce z roku na rok jest coraz cięższe. Niestety zarobki od kilku lat stoją w miejscu lub są podwyższane jedynie pozornie i minimalnie. Z tego powodu wielu młodych pracujących Polaków po opłaceniu czynszu oraz opłaty za wodę, prąd, ogrzewanie, gaz, telewizję i internet zostaje z groszami za które wyżycie na godnym poziomie graniczy z cudem.

Właśnie z tego powodu tak dużo młodych Polaków do 30 roku życia mieszka nadal z rodzicami – według licznych badań jest to ponad połowa młodych pracujących osób i to nawet tych, którzy ukończyli już studia.

Nie dziwi więc, że coraz więcej młodych Polek i Polaków wyjeżdża za granicę do Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i innych wysoko rozwiniętych państw Unii Europejskiej w celach zarobkowych. Wielu z nich zostaje za granicą na stałe i zakładają tam własne rodziny – to z kolei powoduje kryzys na rynku pracy w Polsce.

Sytuacja ta spowodowała duży rozrost usług przewozowych dla osób wybierających się do pracy za granicę. Przewóz osób do Niemiec oferowany jest przez polskich przewoźników już od 1990 roku, natomiast przewóz osób do Holandii i Belgii prowadzony jest od końca lat dziewięćdziesiątych. Busy do Niemiec i Holandii są bardzo popularnym sposobem dojazdu za granicę – korzystają z niego przede wszystkim osoby, które nie posiadają jeszcze własnego samochodu.

Zobacz polecane: busy do niemiec.