Mydła naturalne i ich właściwości


Klasyczne mydła w kostce uchodzą niestety za kosmetyki mało poręczne. Coś w tym jest. Z jakiegoś powodu zaczęliśmy je zastępować płynnymi żelami i mleczkami, które znacznie lepiej łączą się z wodą i tworzą większą ilość piany. Piana nie jest jednak wyznacznikiem korzystnych właściwości myjących. Mydła naturalne, które nie pienią się tak dobrze jak żele wzbogacane substancjami pieniącymi, wbrew pozorom oczyszczają skórę dużo lepiej, a przy tym nie działają na nią w sposób zbyt agresywny. Do stosowania mydeł w kostce, jak i do wszystkiego, można się natomiast przyzwyczaić. Wystarczy spróbować to zrobić. A z wielu powodów warto.

Naturalne mydła w kostce pomimo swojej pozornej niewygody odznaczają się jedną bardzo ważną własnością, czyli korzystnym i naturalnym składem. Nigdy nie znajdzie się w nich żadnych zbędnych dodatków. Nie zawierają one bowiem syntetycznych barwników czy aromatów, ale też konserwantów albo innych dodatków. Składniki tego rodzaju, przeważnie sztuczne, mają na celu podwyższyć ogólną atrakcyjność produktu i sprawić, że z większą przyjemnością i łatwością będzie się go używać. Do pielęgnacji należy jednak podejść z zupełnie innej strony. Ona nie ma być prosta. Ma być przede wszystkim skuteczna. Każde naturalne mydło to produkt kosmetyczny wyzbyty z chemii, a za to zawierający liczne korzystne składniki, takie jak liście kakaowca, masło shea bądź sproszkowane drzewo osun. Jest to produkt głęboko oczyszczający. Usuwa „zwyczajne” zanieczyszczenia, które na co dzień gromadzą się na skórze, jak również może świetnie oczyszczać cerę z makijażu.

Przeglądając mydła naturalne w drogeriach, warto też sprawdzić, czy w wybranym mydle pojawiło się kilka dodatkowych nawilżających substancji. Szczególnie wskazane będą tutaj aloes oraaz miód. Początkowo takie czarne mydło może wydać się dla wielu osób dziwnym produktem. Nie będzie pienić się tak dobrze jak zwykły żel i nie stworzy dużej ilości piany, a raczej dziwną czarną maź. Mimo wszystko warto się przełamać i używać go regularnie. Efekty takiej pielęgnacji pojawią się bardzo szybko.