Leczenie kanałowe


Lekarz stomatolog, potocznie nazywany dentystą, to absolwent akademii medycznej, który dba o zdrowie naszych zębów. Dentysta ma wykształcenie wyższe medyczne i zajmuje się leczeniem wszelkich problemów z zębami. Lekarz dentysta studiuje pięć lat, gdzie zdobywa wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne.

U dentysty możemy wykonać szereg zabiegów. Do lekarza stomatologa można wybrać się prywatnie jak i na Narodowy Fundusz Zdrowia, który niestety nie finansuje wszystkich zabiegów. Lekarz stomatolog powinien ocenić całą jamę ustna wraz z uzębieniem, a także udzielić wyczerpujących informacji na temat dbania o higienę jamy ustnej i zapobiegania przyszłym problemom z zębami. U lekarza stomatologa możemy leczyć zęby, usuwać zęby, zakładać plomby, lakować zęby czy nawet je usuwać. Ale lekarz stomatolog jest wyspecjalizowany także w trudniejszych zabiegach.

Jednym z trudniejszych i cięższych zabiegów, a także bardziej bolesnych dla pacjenta, jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań. Jest to leczenie zapalenia miazgi zęba. Leczenie może odbywać się pod mikroskopem. Aby nie odczuwać boku ani strachu warto wybrać się do zaufanego specjalisty, żeby zadbać o swój komfort. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej struktury i wypełnienie pozostałości materiałem syntetycznym.