Gdzie wesele

Gdzie wesele

Gdzie wesele

Wybór odpowiedniej Sali weselnej w dzisiejszych czasach, kiedy jest tak szeroki wachlarz rozlicznych możliwości praktycznie uchodzi za wyjątkowo ciężki orzech do zgryzienia. Musimy liczyć się z jednej strony z wygórowanymi zazwyczaj kosztami, a z drugiej bardzo istotne okazuje się także postawienie na aspekt wysokiej jakości oprawy, aby zaproszeni na ten dzień goście dobrze się czuli w naszym towarzystwie oraz wiedzieli, że są docenieni, jeżeli mowa zwłaszcza o sferze wizualnej całego organizowanego przez nas przyjęcia. My natomiast radzimy, aby bez względu na cenę jaką na cel inwestycji w salę weselną chcemy wydać, zawsze mieć na względzie kilka wiążących się z nią czynników takich jak przykładowo baza noclegowa, zwłaszcza jest to istotne wtedy, kiedy mamy bardzo liczną grupę gości przyjezdnych. Ponadto nie bez znaczenia jest wielkość sali oraz to czy będzie ona adekwatna do liczby zaproszonych na przyjęcie gości.

Jeszcze co innego to koszt finansowy wynajmu oraz wygląd Sali a to, jaki preferujemy organizować rodzaj imprezy – inaczej będzie, gdy wybierzemy DJa, który ma być naszą oprawą muzyczną a inaczej gdy postawimy na standardowa orkiestrę. Jeszcze co innego to to, aby w kwestii wesela postawić także na wielkość naszej Sali. Musimy tu mieć w zanadrzu wolne miejsce przewidziane na swobodne jedzenie gości, aby nie szturchali się przy obiedzie łokciami. Dodatkowo istotne jest, żeby nie zabrakło wolnej przestrzeni do tańczenia. Jeszcze co innego to aspekt bawienia się małych dzieci. Dzisiaj bardzo modne jest wynajmowanie takich pomieszczeń, w których jest osobno wydzielony albo kącik zabaw z animatorem, albo też będzie opcja kącika zabaw tylko dla dzieci, oddalonego od całego zgiełku i harmideru tańczących. Warto też wspomnieć o tym, aby mieć osobną przestrzeń na ustawianie się do zdjęć.

Niektóre domy weselne nastawione stricte na organizację charakteryzowanych tu rodzajów przyjęć okolicznościowych przygotowują nawet profesjonalną ściankę do tego typu przedsięwzięć. W zakresie zdefiniowania kosztów wynajęcia pomieszczenia idealnego na przygotowanie wesela musimy pamiętać o tym, że nie chodzi o sam wybór miejsca, bo nam się podoba, albo popatrzenia na to, że faktycznie ten rodzaj obiektu idealnie nada się do ilości zapraszanych na przedsięwzięcie gości. Dużo bardziej istotne staje się natomiast wzięcie pod uwagę nie tylko kosztów należnych za pojedynczego gościa czy też parę, lecz wiele wydatków dodatkowych, będących opłatami na jakie wpływu bezpośrednio jednak nie mamy.

W tym zakresie chodzi o zaliczkę – różnie lokale i ich zarządcy mogą działać. Następny typ opłaty to tak zwane, dobrze znane w branży ślubnej korkowe a więc jest to pobieranie dodatkowych opłat za opcję wprowadzenia własnych napojów alkoholowych czy też ciast i słodyczy. Warto też wspomnieć o wystroju – dekoracje też kosztują, zwłaszcza zgodne z naszym zwyczajem i chęcią przystrojenia pomieszczenia weselnego po naszemu. Nie zapominajmy także, że w tym aspekcie po prostu będziemy musieli ozdoby różnego typu nabyć samodzielnie, za swoje własne pieniądze, i to jest znacznie wygodniejsza opcja, bo możemy nie kupować byle gdzie, w pierwszym lepszym sklepie ale poszukać gdzie jest taniej.

Oczywiście są też i takie placówki, które w ramach oferowanego klientom maksymalnego komfortu oraz braku jakichkolwiek fatyg, proponują nawet zakup weselnych baloników bezpośrednio za swych gości i głównych zainteresowanych imprezą. Musimy wtedy jednak liczyć się z reguły z dość wygórowanymi stawkami cenowymi. Wreszcie kwestia lokalizacji wesela a ślubu – czy jest to miejsce oddalone od miejskiego ratusza, w którym odbywa się ślub cywilny bądź kościoła, gdzie jest uroczystość kościelna, czy też nie.

Od tego zależne są bowiem inne koszty wynikające bezpośrednio z organizacji spraw logistycznych.

– autor artykułu